Podręczniki do RPG do pobrania

Na podstronie tej można pobrać podręczniki do gier fabularnych mojego autorstwa. Są to:

40 do 1:

Podręcznik utrzymany w konwencji New Weird oraz Military i Political Fiction, który pisałem w latach 2010-2012, początkowo na konkurs wydawnictwa Gramel ogłoszony celem wyłonienia polskiego settingu do Savage Worlds, a potem głównie dlatego, że nudziło mi się na bezrobociu. Setting dość się podobał, a Gramel nawet wstępnie zgodził się go wydać… Niestety ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Przenosimy się do alternatywnej rzeczywistości, w której w roku 2008 burza czasoprzestrzenna o nieznanej genezie (jedni winią Unię Europejską, inni gniew samego Boga) zniszczyła Ziemię. Jednym z nielicznych, ocalałych fragmentów naszego globu jest Polska. Gdy kurz katastrofy opada okazuje się, że nasz kraj cofnął się w czasie…

Dziś znów trwa rok 1941. Po tym, jak armie Rzeszy zajęły Francję i Wielką Brytanię tylko jedna siła powstrzymuje je przed marszem na wschód. Jest nią Wojsko Polskie, mimo całego swego dziadostwa najnowocześniej uzbrojona armia świata!

Na froncie trwa impas. III Rzeczpospolita, mimo technologicznej przewagi jest za słaba, żeby w pojedynkę wygrać wojnę. Niemcy: mimo liczebnej przewagi nie mają najmniejszych szans sforsować linii Odry. Sytuację odmienić może jedynie broń atomowa. Rozpoczyna się więc gorączkowa gra wywiadów, która zadecydować ma o zwycięstwie jednej ze stron!

Jak można zgadnąć siłą 40 do 1 miał być humor.

Podręcznik ostatecznie trafił do sieci na stronie z moimi systemami autorskimi, na którą to stronę nikt nie zagląda. Początkowo nie wiedziałem, co mam z tym podręcznikiem zrobić. Potem, w 2015 Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory i setting zrobił się przestarzały: po prostu rzeczywistość przerosła moją wyobraźnię…

Pobierz.