Operacja przeczyszczenie nr. 2:

hqdefaultNazbierało mi się na tyle recenzji i opinii o grach, że mogę pozwolić sobie na wrzucenie ich kolejnej paczki (a raczej: z przyczyn strategicznych sytuacja mnie do tego zmusza). Tak więc ten tydzień będzie tygodniem poświęconym grom komputerowym. Na blogu omówimy następujące tytuły:

 • Endless Legend: Shadows czyli drugie płatne DLC do Endless Legend.
 • Never Alone: platformówka o Eskimosach.
 • Transistor: Action-RPG w cyberpunkowym sosie.
 • Plug and Play: coś naprawdę dziwnego.
 • Dragon Knight III: Knights of Xentar czyli napisana na szybko recenzja legendarnego hRPG stworzona po to, by czymś zapchać listę.
 • oraz gwóźdź programu, świeżo wydana gra strategiczna XCOM 2.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Gry komputerowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Operacja przeczyszczenie nr. 2:

 1. Lurker pisze:

  Mam pytanie odnośnie twoich planów.

  W spisie książek przeczytanych w poprzednim roku zapowiadałeś kilka notek.
  1. O upadku cesarstwa rzymskiego, na podstawie książki pod tym samym tytułem.
  2. O życiu miejskim w średniowieczu.
  Jak sam piszesz przy książce „Człowiek średniowiecza w kręgu codzienności”
  „ogólnie rzecz biorąc przedstawiony w książce obraz życia miejskiego jest fascynujący. Gdy skończę pisać o upadku cesarstwa rzymskiego zsumuję z treścią kilku innych książek i napiszę o tym artykuł”
  Uwzględniając czas, jaki od tamtego wpisu minął, wnioskuję, że właściwie tekst odnośnie upadku cesarstwa powinieneś mieć już ukończony, skoro byłeś już w trakcie?
  3. O historii szpiegostwa i agentury, na podstawie książki pod tym tytułem.
  Wspominasz, że będzie tego nawet kilka notek.

  Dlatego chciałbym się zapytać.
  Czy masz zaplanowane, choćby w przybliżeniu, kiedy moglibyśmy się spodziewać owych notek? I ile z nich już ukończyłeś, tylko czekają na wrzucenie?

  • Lurker pisze:

   Plus jeszcze wygrzebałem z wcześniejszych zapowiedzi i planów.

   „Plany i obietnice na pierwszy kwartał 2015”
   Cytat: „Uniwersum 40 do 1: Prosili mnie o to ludzie na CD-Action. I w zasadzie powinienem to zrobić celem reklamowania nowej książki. Z tym, że o 40 do 1 pisałem już tak dużo, więcej mi się tego robić nie chce. Dwa, że nie sądzę, by było z tego wiele klików. Wejścia są mi natomiast potrzebne, by móc tym skuteczniej reklamować następne książki”
   Moja podpowiedź: Faktycznie powinieneś tutaj zamieścić dokładny opis tego twojego świata. No przecież w książce tego nie umieścisz. Bo nudne by to było i przydługie. A bez tego może być ten świat niezrozumiały dla czytelników. Ale też faktycznie nie ma sensu pisać tego od nowa.
   Po prostu – wklejaj tu między swoimi normalnymi wpisami, kolejne porcje opisu tamtego świata, które leżą na Ploterze. Przecież tak chyba w ogóle rozpocząłeś ten blog – od przeklejenia kilku swoich starszych wpisów. Nie narobisz się niepotrzebnie, a i reklama będzie to subtelna i nienachalna. Najlepszy sposób.

   „Pierwszy roczek + plany na II kwartał”
   Cytat: „Magiczny alfabet Gravesa (pierwszy tydzień czerwca) Czyli krótki wykład o systemie magicznym przedstawionym przez Gravesa w „Białej Bogini”. Systemu, który podoba mi się, gdyż jest niemal w stu procentach literackim tworem, ale wygląda, jakby faktycznie było w nim coś na rzeczy”
   Czyżby twoja znajoma satanistka do tej pory nie oddała ci książki? Bo nie przypominam sobie, byś o tym systemie pisał gdziekolwiek. A przecież chyba pasuje idealnie do twojego głównego „targetu” – ciekawostek przydatnych do wykorzystanie dla „fantastów”.

   „Plany na III kwartał”
   Zapowiadasz „Trzy nowe cykle”
   -Jak stworzyć własny świat fantasy
   -Tak się kiedyś grało
   -Jak zacząć(oglądać anime, grać, itp.)
   I o ile o starych RPGach faktycznie czasem coś napiszesz(co mnie akurat umiarkowanie interesuje), to pierwszego i trzeciego z wymienionych cyklów jeszcze chyba nawet nie zacząłeś. Planujesz więc faktycznie się za to zabrać, czy już zapomniałeś / olałeś?

   Zapowiadałeś tam też dwie notki, które ani w trzecim, ani nawet w czwartym kwartale się jakoś nie zmieściły ostatecznie.
   „Bestiariusz japoński: krótki opis garści japońskich kreatur dla RPG-owców, pisarzy oraz oczywiście fanów Anime.”
   „Syndromy: Tytuł muszę jeszcze dopracować. Notka o różnych, dziwnych zjawiskach związanych z pewnymi konwencjami fabularnymi i zachowaniem postaci.”
   Zaraz się pierwszy kwartał kolejnego roku skończy, a tu ani widu, ani słychu.

   Kiedy więc można się spodziewać tych notek? Pamiętasz jeszcze o nich? Masz je jeszcze w planach? Czy zupełnie wyleciały ci z głowy / z twojego harmonogramu?

   [ tak, wiem, wkurzający jestem 😉 ]

 2. Więc tak: teks o barbarzyńcach jest napisany, pewnie wrzucę go w przyszłym tygodniu albo za dwa tygodnie.

  Tekst o szpiegach powinienem pisać w zeszłym tygodniu, ale miałem przez dwa tygodnie grypę, więc mam opóźnienia w planach.

  Tekst o miastach będę pewnie pisał w okolicach świąt i na razie pójdzie do archiwum.

  Bestiariusz japoński właśnie dziś zacząłem.

  O uniwersum 40 do 1 na razie pisać nie bedę, bo uznałem, że tylko się wygłupiam. Diabli wiedzą, czy ta książka wyjdzie w tym roku. Na privie więcej bym napisał na ten temat.

  Z Gravesem jest taki problem, że „Biała Bogini” nadal mi do domu nie wróciła.

  O tworzeniu świata fantasy mam w tym momencie 3 teksty w archiwum. Zacznę je puszczać, jak będę miał 10. Nie wyrobiłem się z książkami kucharskimi i to mnie znacząco spowolniło.

  „Jak zacząć” na razie sobie daruję. Zajmę się tym, jak skończę tworzenie światów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s