Plany i obietnice na pierwszy kwartał 2015:

4798_92cfOd jakiegoś czasu odzyskuję kontrolę nad swoim planem dnia. W efekcie mogę wreszcie wziąć się na poważnie za bloga. Oraz mniej-więcej rozplanować to, co zamierzam na nim pisać. Przygotowałem sobie więc niewielki plan tego, co chciałbym w ciągu najbliższych miesięcy na blogu opublikować.

Jako, że raczej jestem zwolennikiem przejrzystości postanowiłem podzielić się owym planem z czytelnikami. Tak więc, w ciągu następnych trzech miesięcy zamierzam opublikować następujące notki:

 • Syndrom dorosłego dziecka neostrady: (2 tydzień lutego) Wpis społeczny z cyklu „Wredni Ludzie” poświęcony dorosłym, dzieciom, młodzieży, innym dorosłym oraz różnicom postrzegania zjawiska jakim jest Internet, stworzony w oparciu o doświadczenia wyniesione z pracy w stałym kontakcie z zespołem sprzedażowym. Tematy społeczne mają sporą klikalność na Facebooku, więc ich pisanie jest dość perspektywiczne.
 • Czasy i świat Ragnara Lothbroka: (3 tydzień lutego) Krótka notka parahistoryczna o wczesnym średniowieczu, mająca na celu wyzyskać premierę nowego sezonu Wikingów.
 • Beksiński: (4 tydzień lutego) Notka o najbardziej rozpoznawalnym, polskim malarzu XX wieku i jego twórczości stworzona z okazji X rocznicy zadźgania wyżej wymienionego przez nastoletniego bandytę.
 • Wojny fantastycznych światów V: (1 tydzień marca) Piąta i prawdopodobnie ostatnia część cyklu. Tym razem na stół operacyjny weźmiemy obce rasy, potwory i istoty nadprzyrodzone.
 • Typy Trolla Internetowego: (2 tydzień marca) Kolejna notka z cyklu „Wredni Ludzie”. Tym razem humorystyczny tekst poświęcony różnym rodzajom trolli internetowych, z którymi potykałem się w necie na przestrzeni ostatnich lat.
 • Niewolnictwo: (3 tydzień marca) Krótka synteza wiedzy wyniesionej z lektury książki Izabeli i Mariana Małowistów również zatytułowanej „Niewolnictwo”. Tekst prawdopodobnie będzie dotyczył głównie niewolnictwa antycznego. Przydatny dla RPG-owców, a oprócz tego ciekawy.
 • Japońska ceremonia herbaciana: (4 tydzień marca) w świetle książki „Historia Japonii” Conrada Totmana. Która to książka zawiera niezłego trolla. Może więc studenci japonistyki znowu wydadzą na mnie fatwę…
 • Sztuka moderacji (1 tydzień kwietnia) Krótki przegląd celów, strategii i technik moderacyjnych testowanych na ludziach. Wpis prawdopodobnie nie będzie publikowany na Poltergeiście, bo nie widzę sensu ani robić sobie wrogów, ani angażować się w tamtejszą dziecinadę, ale i tak mogą być niezłe jaja.
 • Dlaczego gimbaza marzy o elektrycznych owcach? (2 tydzień kwietnia) Czyli próba wyjaśnienia zjawiska oraz odpowiedzi na pytanie: dlaczego współczesne dzieciaki wolą smartphony i tablety od jakiejkolwiek innej zabawki? Kolejny wpis z cyklu „Wredni ludzie”.
 • Przyprawy (3 tydzień kwietnia) Post, którym odgrażam się już od pół roku. Krótki przegląd substancji, które dodaję do jedzenia. Dla innych to mogą być środki bojowe do zwalczania siły żywej. Dla mnie śniadaniowy dodatek.
 • Dom Rzymski (4 tydzień kwietnia) Kolejny tekst parahistoryczny. Tym razem weźmiemy pod lupę rzymskie budownictwo miejskie i villa urbana, by wyobrazić sobie, jak ludzie mieszkali w dawnych czasach. Tekst ponownie może być przydatny dla fantastów i RPG-owców.
 • Tanuki.pl: jedenaście lat imperium Zła i Chaosu (przełom kwietnia i maja) czyli wspomnienia i przemyślenia na temat największego, polskiego serwisu o anime pióra „Hermana Goringa polskiego fandomu mangi”.

W legendarnym międzyczasie planuje jeszcze następujące teksty

 • Miesięczne sprawozdanie z lektury: pisane, jak nazwa wskazuje co miesiąc.
 • Beyond Eath, beyond playability: pararecenzja i pseudoopis gry strategicznej, na którą byłem bardzo napalony i która bardzo mnie zawiodła.
 • (S)empik down! Ponieważ 19 marca ma mieć miejsce wydarzenie, na które wszyscy w branży wydawniczej czekają ze strachem w oczach: ogłoszenie rocznego sprawozdania finansowego sieci sklepów cukiernioczo-kubeczkowych Empik. Czy to prawda, że strata netto za poprzedni rok przekroczy pół miliarda złotych? Czy wylanie prezesa i zamknięcie połowy sieci coś zmieni? Czy Empik ogłosi upadłość? Czy dostanę kasę za moją książkę? Oraz kogo zgniecie upadający gigant? Tego dowiemy się już niedługo!
 • Dlaczego fajnie byłoby, gdyby D&D 5ed jednak wyszło po polsku: Odnoszę wrażenie, że mogłoby być dla mnie opłacalne (zarówno jeśli chodzi o klikalność jak i wizerunek), gdybym pociągnął tego flejma z Poltergeista. Tym bardziej, że DeDekowcy zawsze należeli do moich ulubionych typów RPG-owców (bo byli inteligentni, niezblazowani i naprawdę grali w swoją grę).
 • Komentarz do Kanonu Sapkowskiego: Czyli coś dla czystej klikalności. Teksty o Top 10 książek fantasy i Top 10 Anime Fantasy są bardzo ważnymi źródłami wejść na tego bloga. Kanon Sapkowskiego miałby IMHO szanse je mocno wspomóc.
 • Uniwersum 40 do 1: Prosili mnie o to ludzie na CD-Action. I w zasadzie powinienem to zrobić celem reklamowania nowej książki. Z tym, że o 40 do 1 pisałem już tak dużo, więcej mi się tego robić nie chce. Dwa, że nie sądzę, by było z tego wiele klików. Wejścia są mi natomiast potrzebne, by móc tym skuteczniej reklamować następne książki.
 • Jeśli nie Empik to co? Śledzenie blogosfery książkowej ukazało mi, że część ludzi nie zna oferty innych sklepów i zwyczajnie nie wyobraża sobie, by dało się książki kupować gdzieś poza tą siecią. Jako, że chryja okołoempikowa jest ostatnio na topie jest to kolejny temat, który prawdopodobnie warto by pociągnąć w wolnej chwili.

Wszystkie tytuły są tytułami roboczymi i zastrzegam sobie prawo do zmiany ich na klikbajty.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Administracyjne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s